دوره آموزش مکالمه زبان انگلیسی

در دوره مکالمه آکادمی متد نو تمرکز بر روی تقویت مکالمه زبان انگلیسی از سطح پایه تا پیشرفته با لهجه آمریکایی می باشد. زبان آموزان با شرکت در آزمون تعیین سطح و مشخص شدن سطح زبانی خود می توانند در یکی از سطوح شرکت نمایند. هدف از این دوره علاوه بر تقویت مکالمه ارتقای دیگر مهارت ها شامل شنیدار، نوشتار، خواندن، واژگان ، ساختار و همچنین اصطلاحات زبان انگلیسی است و با توجه به نیاز های آموزشی زبان آموزان و در نظر گرفتن محدودیت های زمانی، شرایط شغلی و تحصیلی (کلاس های آخر هفته ویژه کارمندان) برگزار می گردد.

دوره آموزش مکالمه زبان انگلیسی

فرم پیش ثبت نام

دوره آموزش مکالمه زبان انگلیسی

فواید یادگیری مکالمه انگلیسی :

امروزه یادگیری زبان انگلیسی امری بسیار مهم است  و همه ما کم و بیش تا حدی با زبان انگلیسی آشنایی داریم. در واقع پیشرفت تکنولوژی و سرعت بالای تغییرات در سبک زندگی یا حتی مهاجرت کردن ناخودآگاه ما را به سمت و سوی استفاده از این زبان سوق می دهد و عزم تمام مردم دنیا بر این است که آن را به عنوان زبان دوم فرا بگیرند. چرا که لازمه زندگی در عصر اطلاعات و بهره مندی از منابع اطلاعاتی، تسلط کافی بر زبان انگلیسی می باشد. دانستن زبان خارجی، مثل زبان انگلیسی یکی از مهارت‌هایی است که این روزها بسیار مفید و پرکاربرد است و برای راحت‌تر زندگی کردن لازم است. 

بطور کلی هر شخصی باید انگلیسی را فرا بگیرد چون :

1. انگیسی شایع ترین زبان دنیا!

زبان انگلیسی، زبان رسمی پنجاه و سه کشور دنیاست.امروزه در دنیا از هر 5 نفر یک یا دو نفر قادر به صحبت کردن به زبان انگلیسی است و میتوان گفت که در سال 2022 بالغ بر 5 میلیارد نفر بر زبان انگلیسی تسلط خواهند داشت.

2. زبان علم!

به طور کلی زبان انگلیسی زبان علم های : هوا نوردی , کامپیوتر , سیاست و صنعت بزرگ توریسم است. یادگیری زبان انگلیسی شانس شما را در پیدا کردن شغل های پر درآمد چه در محل زندگی خودتان و چه در کشور های دیگر افزایش میدهد.

3. یادگیری زبان انگلیسی برای تحصیل!

از آنجایی که بیشتر کشور های پیشرفته و مدرن انگلیسی را زبان رسمی خود میدانند به طبع مدارس و کالج ها نیز از زبان انگلیسی در آموزش های خود استفاده میکنند. با یادگیری زبان انگلیسی شانس خود را برای تحصیل در این مکان ها افزایش دهید

4. انگلیسی زبان کسب و کار!

می توانید فرصت های شغلی بیشتر و بهتری پیدا کنید. این زبان برای برقراری ارتباط بین المللی استفاده می شود. برای مثال اگر به آگهی های استخدامی اکثر شغل ها نگاهی بیندازید در لیست نیازمندی ها، دانش زبان انگلیسی در جایگاه های اول گرفته است که اهمیت آنرا نشان می دهد.اگر به دنبال یافتن کار در کشوری دیگر هستید در آن صورت دانستن زبان الزامی است.

اگر در کسب و کار و شغل شما نیاز به سفرهای خارجی باشد ، دانستن این زبان برای متقاعد کردن رقیب کسب و کاری بسیار پر اهمیت خواهد بود.

5. زبان اینترنت!

بسیاری از سایت ها به انگلیسی نوشته شده اند با یادگیری زبان انگلیسی بیشتر و بهتر به اینترنت و مطالب موجود در آن دسترسی داشته باشید. این دسترسی بیشتر به این علت است که بیشتر از نیمی از مطالب در اینترنت به زبان انگلیسی موجود میباشد و اگر این زبان را بلد باشید میتوانید به میلیارد ها صفحه از اطلاعات موجود در اینترنت دسترسی پیدا کنید.

6. دلایل فرهنگی

علاقه داشتن به فیلم، سریال، موزیک یا حتی شعرهایی که به زبان‌های خارجی نوشته شده‌اند، خود به تنهایی یکی دیگر از دلایلی است که شما را برای درک راحت‌تر و بهتر آن‌ها ترغیب می‌کنند تا یک زبان جدید را یاد بگیرید. بسیاری از فیلم ها و سریال ها و محتوای رسانه ای به زبان انگلیسی در دسترس هستند که لذت تماشای این محتواهادر حالیکه زبانشان را متوجه می‌شوید دو‌‌‌چندان خواهد کرد

فواید یادگیری زبان انگلیسی برای دانش آموزان :

تمام کسانی که در رده های مختلف دبیرستان و دانشگاه در حال تحصیل هستند با تسلط بر زبان انگلیسی گام های سریع تری را به سمت موفقیت برخواهند داشت. از جمله فواید بسیار مهم یادگیری زبان برای دانش آموزان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- کسب نمره عالی و در نتیجه معدل بالاتر در مدرسه و دانشگاه که یک امتیاز بسیار بالا برای دانش آموزان به حساب می آید.

۲- یکی از دروس بسیار مهم در کنکور سراسری که برای دانش آموزان ایرانی یک غول به حساب می آید، زبان انگلیسی است. درصد های بالا در این درس می تواند رتبه فرد را هزاران سطح بالا یا پایین بیاورد. پس یادگیری زبان انگلیسی قطعا برای این افراد مفید واقع می شود.

۳- دانشجویان می توانند در زمان تحصیل در دانشگاه از بهترین منابع علمی و مقالات بسیار ارزشمند انگلیسی برای رشد بار علمی خود بهره مند شوند. بسیاری از دروس رشته های همچون پزشکی و مهندسی نفت و صد البته سایر رشته های دانشگاهی به زبان انگلیسی آموزش داده می شود و دانشجویی که بر زبان انگلیسی مسلط تر باشد، قطعا نتیجه بهترین را از کلاس مورد نظر کسب خواهد کرد.

۴- نوشتن و ارسال مقالات علمی جهانی مستلزم تسلط بر زبان انگلیسی است. فردی که بر زبان انگلیسی مسلط باشد به سادگی می تواند مقالات علمی بسیار مطرح را بنویسد.

۵- در مصاحبه کنکور کارشناسی ارشد و دکتری یکی از امتیازاتی که برای متقاضیان در نظر گرفته می شود تسلط بر زبان انگلیسی است.

۶- برای اپلای در کشورهای اروپایی و آمریکایی از دانشگاه های برتر دنیا، تسلط بر زبان انگلیسی نه تنها یک مزیت بلکه یک ضرورت به حساب می آید.

۷- دانشجویانی که مسلط بر زبان انگلیسی هستند می توانند به سادگی همزمان با تحصیل خود در دانشگاه از شغل های پاره وقتی همچون ترجمه، نویسندگی و همینطور تدریس خصوصی زبان انگلیسی منبع درآمد خوبی را برای خود ایجاد نمایند.

فواید یادگیری زبان انگلیسی برای بزرگسالان

بزرگسالان دسته دیگری از افراد هستند که فواید یادگیری زبان انگلیسی برای آنها بسیار زیاد است. این دسته از افراد بیشتر درگیر مشاغل، مدیریت خانواده و سفر و تفریح هستند. اغلب بزرگسالان تحصیلات خود را به اتمام رسانده اند و یا در مقطع دکتری در حال ادامه تحصیل هستند. برای این دسته افراد فواید یادگیری زبان انگلیسی بصورت زیر لیست می شود:

۱- کسانی که برای مقطع دکتری می خواهند تحصیلات خود را ادامه دهند، لازم است جهت مصاحبه و همینطور ادامه تحصیل در هر دانشگاهی یک مدرک زبان انگلیسی در اختیار داشته باشند. داشتن مدرک زبان و تسلط بر مکالمه انگلیسی متقاضیان یک امتیاز ویژه به حساب می آید و درصد پذیرفته شدن آنها در ایران یا سایر دانشگاه های برتر جهان را افزایش می دهد. در ایران مدارک زبان در ابتدا یک امتیاز است و در طی دوره دکتری یک ضرورت است. برای پذیرفته شدن در دانشگاه های اروپایی یا آمریکایی نیز داشتن مدرک آیلتس و تافل در برخی از دانشگاه ها امتیاز و برای برخی دیگر یک ضرورت به حساب می آید.

۲- افرادی که به زبان انگلیسی مسلط هستند در سن بزرگسالی شانس بسیار بیشتری برای شاغل شدند دارند. در مصاحبه های کاری تسلط بر زبان انگلیسی یک ضرورت است. ضمن این مساله افراد مسلط بر زبان انگلیسی می توانند در مشاغلی همچون مترجمی، نویسندگی زبان انگلیسی، نوشتن مقالات علمی، مدرس زبان انگلیسی مشغول به کار شوند.

۳- درآمد افراد می تواند با تسلط بر زبان انگلیسی بیشتر شود چرا که می توانند در مشاغل پر درآمدتر مشغول به کار شوند. از طرفی می توانند مشاغل دوم یا جهانی داشته باشند. سایت های اینترنتی که به زبان انگلیسی هستند یکی از راه های منبع درآمدی این دسته از افراد است.

۴- این دسته از افراد می توانند در سفرهای خارج از کشور خود به سادگی با افراد بیشتری ارتباط برقرار نمایند و همین مساله نه تنها لذت سفر را برای آنها صد چندان می نماید، بلکه فرصت های درآمدی و شغلی و حتی روابط دوستانه بسیار عالی برای آنها فراهم می نمایند. بسیاری از مشاغل بین المللی نیازمند تسلط بر زبان انگلیسی است.

۵- این دسته از افراد  می توانند زبان انگلیسی را به فرزندان و اعضای خانواده خود آموزش داده یا در رفع مشکلات درسی و علمی افراد نزدیک خود به آنها کمک نمایند.

۶- دیدن فیلم ها و مستندهای علمی بزرگ جهان، خواندن اخبار علمی و شنیدن اخبار سایر کشورها قطعا برای کسانی که به زبان انگلیسی مسلط هستند راحت تر بوده و لذت بخش تر خواهد بود.

۷- بزرگسالان با یادگیری زبان انگلیسی هوش اقتصادی و تجاری بسیار بالایی خواهند داشت و نظم در امور آنها بیشتر خواهد شد. همین مساله باعث بهبود جنبه های مختلف زندگی آنها خواهد شد.از طرفی یادگیری یک زبان دوم ساختار نیم کره های مغز را تقویت می نماید و همین مساله باعث می شود که افراد بتوانند از قدرت تصمیم گیری و استمرار در امور بیشتری برخوردار باشند. از دیگر فواید یادگیری زبان انگلیسی تقویت مهارت برنامه ریزی و تصمیم گیری است که در تمام رده های سنی مشهود است.

فواید یادگیری زبان انگلیسی برای افراد مسن و سالخوردگان

گروه سنی دیگری که از فواید یادگیری زبان انگلیسی بهره می برند، افراد مسن و سالخوردگان هستند. محققین نشان داده اند افرادی که بر یک یا دو زبان غیر از زبان اصلی خود مسلط هستند امکان ابتلا به آلزایمر در آنها تا حد زیادی کاهش می یابد. همین مساله یکی از قوی ترین فواید یادگیری زبان انگلیسی است.اغلب افراد مسن در سنین بالا دچار حواس پرتی های جزئی یا خیلی زیاد می شوند. یادگیری یک زبان دوم قدرت تمرکز مغز را افزایش می دهند. یادگیری هر زبان جدیدی در دنیا ذهن شما را فعال و آماده مقابله با چالش ها می کند ، در واقع یک ورزش فوق العاده برای مغز است.

با یادگیری متداوم کلمات و اصطلاحات جدید ذهن همواره درگیر است. مثل این است که هر روز مغز خود را ورزش دهید.

اصلاً مهم نیست از چه سنی یادگیری را آغاز می کنید اما باید بدانید در هر سن و سالی که این کار را انجام دهید، ذهن خود را پرورش خواهید داد.

 

رازهای یادگیری زبان انگلیسی :

همه ما دیده ایم افرادی را که زمان  و پول زیادی را صرف یادگیری زبان انگلیسی کرده اند اما متاسفانه ناراضی  اند و به هدف دلخواه خود نرسیده اند . در مقابل افرادی را  هم دیده‌ایم که در کوتاهترین زمان و کمترین هزینه مسلط به زبان انگلیسی شده اند.

راز این کار در استعداد، ضریب هوشی، پول، میزان تحصیلات و … نیست و راز یادگیری زبان انگلیسی (و هر زبانی) در چند راز ساده از قبیل سن , روش , منایع  مناسب و داشتن انگیزه نهفته است.

سن  درست و مناسب یادگیری زبان :

در این دو دهه ای که مشغول آموزش زبان انگلیسی بوده ایم شاید بیش از هزار بار والدین این سوال را از ما پرسیده اند: ” چه سنی برای یادگیری مناسب است؟ فرزندم از چند سالگی می تواند یادگیری زبان را شروع کند؟”

بهترین سن یادگیری زبان همیشه دغدغه ای است که ذهن والدین و زبان آموزان را به خود مشغول نموده است و این روزها و با گسترش تکنولوژی و در دسترس بودن منابع یادگیری زبان، تقریبا تمام افراد تمایل دارند که زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم/خارجی خود یاد بگیرند و به همین منظور والدین همیشه مشتاق این هستند که بدانند بهترین سن یادگیری زبان چه سنی است؟ و بهتر است از چه زمانی فرزندانشان را در معرض زبان انگلیسی قرار دهند.

وقتی صحبت از بهترین سن برای یادگیری یک زبان جدید به میان می‌آید، باور عمومی بر این است که کودکان سریع‌تر و بهتر می‌توانند یک زبان جدید را یاد بگیرند ولی همیشه این موضوع صادق نیست و بعضا دیده شده است که بدلیل تجربه زندگی و تحصیلی، وقتی در دوران نوجوانی اقدام به یادگیری یک زبان می‌کنید می‌توانید در یاگیری اصول و قواعد و پایه‌های آن زبان موفق‌تر باشید بر خلاف یادگیری در سنین کودکی، می‌توانیم دایره لغتمان را نیز گسترش دهیم.و می‌توانیم مدت زمان طولانی تری روی یک موضوع تمرکز کنیم بدلیل اینکه تجربه مدرسه رفتن را کسب کرده‌ایم و چرخه علم آموزی را یاد گرفته‌ایم،

و البته تقریباً درک بیشتری از محیط اطراف خود دارد و شاید راحت تر بتواند با شرکت کردن در یک کلاس زبان ارتباط برقرار کند‌.

مطالعات بر روی 17000 کودک انگلیسی زبان که می خواستند زبان فرانسوی را یاد بگیرند؛ نشان می دهد که کودکانی که در سن یازده سالگی شروع به یادگیری زبان فرانسه کرده بودند بسیار بهتر از کودکانی که در سن 8 سالگی این آموزش را شروع کرده بودند؛ عمل کردند.

بر اساس تحقیقات علمی که توسط متخصصان و زبان شناسان انجام شده است نوجوانی بهترین و مناسبترین سن برای شروع یادگیری زبان دوم می باشد چون :

1. تسلط بر زبان اول شرط شروع زبان دوم

در آموزش زبان دوم به کودک نکته قابل توجه این است که باید زبان مادری یا زبان اول برای کودک به طور کامل جا بیفتد و به عبارت دیگر کودک تسلط کامل بر زبان مادری داشته باشد. کودکانی که هنوز برخی حروف را به جای هم استفاده می‌کنند، حرف خاصی را نمی‌توانند تلفظ کنند و برخی کلمات را جا‌به‌جا ادا می‌کنند برای آموزش زبان دوم آماده نیستند. در واقع زبان مادری یک توانایی برای یادگیری زبان دوم فراهم می‌کند بنابراین کودکی که در زبان اول مشکل داشته باشد نمی‌تواند در یادگیری زبان دوم موفق عمل کند. آموزش بی‌موقع زبان دوم باعث می‌شود هم آموزش زبان اول با تاخیر همراه باشد و هم آموزش زبان دوم طولانی‌تر شده و دیرآموزی اتفاق بیفتد.

2. تداخل زبانی در محیط دو  زبانه

شواهد فراوانی در دست است که نشان می‌دهد در یک مغز دوزبانه سیستم مربوط به هر دو زبان حتی هنگامی که تنها یک زبان به کار برده می‌شود، فعال هستند و به این ترتیب وضعی پدید می‌آید که یک سیستم سد راه سیستم دیگر می‌شود بنابراین به طور معمول در محیط‌های دوزبانه‌ای که یک زبان غالب نیست تداخل یادگیری اتفاق می‌افتد. مثلا اگر تلفظ برخی از کلمات در یک زبان برای کودک سخت باشد حتی ممکن است در دیکته‌نویسی دچار مشکل شود. معمولا در طیف کودکان دوزبانه اختلال خواندن و نوشتن بیشتر است. از آنجا که اختلال یادگیری با هوش کودکان هیچ ارتباطی ندارد در کودکانی که زبان مادری غالب نشده و آموزش زبان دوم و سوم زودهنگام شروع شده است اختلال یادگیری بیشتر دیده می‌شود. در این حالت دامنه لغات کودک محدود است زیرا از هر زبان تعدادی لغت در اختیار دارد و گستردگی لغات در یک زبان برایش کافی نیست.

این مطالعه و تحقیق، یکی از بزرگترین مطالعاتی است که درباره یادگیری زبان دوم انجام شده است. همچنین مشخص شده است که نوجوانانی که قبل از 15 سالگی شروع به یادگیری زبان دوم کرده اند؛ در حد یک فرد بومی می توانند کلمات را تلفظ کنند و صحبت کنند.

روش مناسب: هر فردی اگر از مسیر درست برود به مقصد می‌رسد. برای یادگیری زبان انگلیسی هم باید با روش درست پیش رفت.

منابع مناسب: هر فردی با توجه به شرایط خود، نیاز به منابعی دارد که اطلاعات لازم و ضروری را شسته و رفته در اختیار وی بگذارد. پراکنده گویی و جزییات خیلی زیاد، فرد را خسته می‌کند.

و از همه مهم‌تر انگیزه. هر چقدر برای یادگیری زبان انگلیسی انگیزه  و اشتیاق بیشتری  داشته باشید ، به همان نسبت زودترزبان انگلیسی را فرا خواهید گرفت و پیشرفت خواهیدکرد.که قطعا مدرس، منابع آموزشی و روش تدریس در ایجاد انگیزه و اشتیاق نقش بسزایی دارند.

ویژگی های دوره مکالمه زبان انگلیسی آکادمی متد نو

اکنون با توجه به اهمیت آموزش زبان انگلیسی بیایید فراگیری زبان انگلیسی را شروع کنیم. .

انتخاب روش و متد مناسب آموزشی برای آموزش زبان انگلیسی از آن دست مواردی است که باید قبل از شرکت کردن در یک کلاس آموزشی به آن توجه داشته باشید. آگاهی داشتن از سبک آموزش و همچنین روش تدریس استاد کلاس می‌تواند تا حد زیادی به شما در موفقیت و رسیدن به آن کمک کند.

بیشترین متخصصان زبان انگلیسی می دانند که آنچه در تسلط انگلیسی قطعا مهم است استفاده از یک رویکرد و دوره آموزشی است.یکی از مواردی که همیشه در آکادمی متد نو بر روی آن تاکید شده، به کارگیری روش های نوین و خلاقانه آموزشی است. روشهایی که زبان آموز محور هستند و بالاترین سطح تعامل را بین زبان آموزان ممکن می سازند.

بعلاوه ما دقت زیادی در انتخاب استاد و منابع آموزشی خود داریم و با توجه به سن و توان زبان آموزان و با تکیه بر تجربه آموزشی دوره  ای تخصصی را  برای مکالمه انگلیسی طراحی کرده ایم که دانش آموزان با اشتیاق بیشتر در کمترین زمان ممکن به نتیجه مطلوب شان بیابند.

دوره مکالمه در این آکادمی به 2 سطح تقسیم میشود: سطح بزرگسال و نوجوانان.

دوره  مکالمه بزرگسال  برای زبان آموزان بالای 15 سال وشامل 6سطح (مقدماتی تا پیشرفته) و 20 ترم میباشد .

دوره  مکالمه نوجوانان  برای زبان آموزان 13-15 سال وشامل 6سطح (مقدماتی تا پیشرفته) و 30 ترم میباشد .

 ویژگی دوره بزرگسال :

آموزش زبان انگلیسی به صورت آکادمیک و کاملاً کاربردی با لهجه آمریکایی و با بهره گیری از جدید و بروزترین تكنيک های منحصربه فرد آموزشی و استفاده از منابع انحصاری

آموزش همزمان مهارت های چهارگانه زبان انگلیسی (Reading, Writing, Listening, Speaking  ) با تاکید بر مهارت Speaking

 آموزش زیر مهارت های زبانی Vocabulary)،Grammar،Pronunciation  )

برگزاری ورکشاپ های تک مهارتی Reading, Writing, Listening, Speaking). )

رسم نمودار پیشرفت زبان آموز در پایان هر ترم و بررسی موشکافانه مهارتها  با هدف آشنایی با نقاط قوت  و برگزاری کلاسهای رفع اشکال جهت بهبود نقاط ضعف زبان آموز قبل از شروع ترم جدید 

تقویت سطح زبان عمومی و آماده‌ سازی زبان‌آموز جهت شرکت در دوره های IELTS

افزایش دانش عمومی زبان انگلیسی زبان‌آموز جهت کسب مدارک بین المللی زبان.