دوره آمادگی آزمون تولیمو

تولیمو يا TOLIMO، مخفف The Test of Language by the Iranian Measurement Organization مي باشد. این آزمون توسط سازمان سنجش آموزش کشور طراحي و اجرا مي شود، که در واقع آزموني استاندارد براي تعيين سطح دانش زبان انگليسي مي باشد. کارنامه ارائه شده توسط سازمان سنجش از طریق سایت سنجش قابل استعلام می باشد و این مدرک برای افرادی که قصد شرکت در محاسبه دکتری را دارند امتیاز ویژه ای است. البته محدودیت سنی و تحصیلی برای شرکت در این آزمون وجود ندارد.

دوره آمادگی آزمون تولیمو

فرم پیش ثبت نام

دوره آمادگی آزمون تولیمو آکادمی متد نو

در این مقاله قصد داریم به طور کامل آزمون تولیمو را با هم بررسی کنیم و در انتهای مقاله خصوصیات و ویژگی های دوره تولیمو که توسط آکادمی متد نو برگزار می شود را برای شما بیان کنیم.

آزمون تولیمو چیست؟

تولیمو يا TOLIMO، مخفف The Test of Language by the Iranian Measurement Organization مي باشد که توسط سازمان سنجش آموزش کشور طراحي و اجرا مي شود که در واقع آزموني استاندارد است که توسط سازمان سنجش برگزار می شود. و بر اساس این آزمون سطح دانش زبان انگلیسی شرکت کننده گان در آزمون سنجیده می شود. کارنامه آزمون تولیمو، توسط سازمان سنجش ارائه و از طریق سایت سنجش قابل مشاهده و استعلام است. افرادی که متقاضی ادامه تحصیل در مقطع دکتری هستند و برای کسب نمره بیشتر در مصاحبه دکتری نیازمند دارا بودن مدرک معتبر زبان انگلیسی هستند. یکی از این مدارک مورد قبول دانشگاه ها کارنامه آزمون تولیمو می باشد. البته بدیهی است نمره کسب شده در این کارنامه هر چه بالاتر باشد تاثیر مثبت بیشتری در نمره مصاحبه شما دارد. 

چارچوب کلی آزمون تولیمو

این آزمون شامل دو بخش تشریحی و تستی می باشد. و به داوطلبان دو دفترچه سوال داده می شود. دفترچه شماره یک مربوط به بخش تشریحی می باشد که مدت زمان پاسخگویی به این بخش سی دقیقه است. در بخش رایتینگ به شما یک موضوع داده می شود و باید در مورد آن موضوع به زبان انگلیسی متنی را بنویسید. 

دفترچه شماره دو مربوط به بخش تستی آزمون می باشد. این دفترچه شامل سه بخش گرامر، درک مطلب و شنیدار می باشد.

بخش گرامر: در این بخش 40 سوال  از موضوعات گرامری مختلف وجود دارد و زمان پاسخگویی به آنها 30 دقیقه است .

بخش درک مطلب: در این بخش  دفترچه 5 متن انگلیسی وجود دارد که بعد از هر متن سوالاتی مطرح شده است که داوطلبان باید با توجه به متن به سوالات مربوطه پاسخ دهند. تعداد کل سوالات این بخش 50 میباشد و مدت زمان پاسخگویی 55 دقیقه است.

بخش شنیدار: این بخش شامل 50 سوال می باشد و مدت پاسخگویی 35 دقیقه است. روال آزمون بدین ترتیب است که ابتدا محتوا از بلندگو پخش میشود و شما بر اساس آن باید یکی از گزینه هایی را که برای هر سوال در دفترچه وجود دارد بعنوان پاسخ انتخاب کنید. البته باید توجه کنید که تنها یک مرتبه فرصت شنیدن فایل صوتی مربوط به این بخش را دارید.

نمره آزمون تولیمو

دامنه نمره این آزمون از 310 تا 677 می باشد. نمره بیشتر از 600 عالی و کمتر از 479 ضعیف محسوب می شود. بخش شنیداری در این آزمون نمره جداگانه ای بین 1 تا 6 دارد که در کنار نمره کل در کارنامه درج می شود. آزمون تولیمو مورد تایید تمامی دانشگاه ها و مراکز اموزش عالی کشور می باشد البته نمره مورد قبول هر دانشگاه با دانشگاه دیگر متفاوت است و حد نصاب های مورد تایید از 479 تا 600 متغییر است. 

اهمیت و کاربرد تولیمو

اکثر متقاضیان این آزمون دانشجویان و داوطلبان مقطع دکتری هستند زیرا داشتن مدرک یکی از آزمون های معتبر زبان انگلیسی برای قبولی و پذیرش در مقطع دکتری ضروری است. این آزمون نمره منفی ندارد و همچنین محدودیتی برای تعداد دفعات شرکت در آزمون وجود ندارد به همین خاطر بیشتر داوطلبان مقطع دکتری این آزمون را انتخاب میکنند. محدودیت سنی برای شرکت در این ازمون وجود ندارد و حتی افرادی که مدرک دیپلم دارند می توانند در این آزمون شرکت کنند و مدرک تولیمو را به عنوان مدرک معتبر داخلی زبان انگلیسی دریافت نمایند. بنابراین علاوه بر دانشجویان مقطع دکتری کارمندان برخی از ارگان ها و سازمان های دولتی و غیر دولتی که موظف به ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی می باشند، می توانند از این مدرک استفاده نمایند.

ویژگی های دوره آکادمی متد نو :

  • تدریس کامل نکات گرامر مربوط به آزمون به همراه تست های تالیفی
  • تدریس لغات پرکاربرد آزمون تولیمو
  • تدریس مهارت های مربوط به Reading و درک مطلب به همراه تست های تالیفی
  • تدریس مهارت Listening به همراه تست های تالیفی
  • تدریس مهارت های مربوط به مدیریت زمان در آزمون
  • تدریس نکات مربوط به Writing و چگونگی سازماندهی اطلاعات در یک مقاله در آزمون  TOLIMO
  • ارائه منابع ویژه و انحصاری و طرح درس دقیق جهت این دوره
  • ارائه برنامه مطالعه اختصاصی برای داوطلب متناسب با نیازها، ضعف های فردی و نمره مورد نظر