دوره آمادگی آزمون ای پی تی

دوره آمادگی آزمون تولیمو ویژه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع دکتری است. که مدرک معتبر زبان انگلیسی ندارد، برای کسب مدرک دکتری خود نیاز دارند در آزمون EPT شرکت کنند. EPT مخفف عبارت English Proficiency Test می باشد که توسط دانشگاه آزاد اسلامی به منظور سنجش و ارزیابی سطح زبان عمومی داوطلبان برگزار می شود.

دوره آمادگی آزمون ای پی تی

فرم پیش ثبت نام

دوره آمادگی آزمون EPT آکادمی متد نو

در این مقاله قصد داریم به بررسی جامع آزمون ای پی تی بپردازید و در انتها خصوصیات منحصر به فرد دوره آمادگی آزمون ای پی تی آکادمی متد نو را بیان کنیم.

آزمون ای پی تی چیست؟

کلمه EPT مخفف عبارت English Proficiency Test می باشد. که به معنی سنجش مهارت های زبان انگلیسی است. این آزمون توسط دانشگاه آزاد اسلامی طراحی و برگزار می شود. دواطبان این آزمون، دانشجویان مقطع دکتری در دانشگاه آزاد اسلامی هستند که مدرک معتبری برای اثبات سطح زبان انگلیسی خود ندارند. این افراد باید در آزمون ای پی تی شرکت کرده و بر اساس معیار های دانشگاه نمره قابل قبولی را در این آزمون کسب نمایند. 

ثبت نام آزمون ای پی تی

 آزمون EPT حداقل ده بار در سال برگزار می شود. متقاضیان ثبت‌نام در این آزمون باید از طریق سامانه الکترونیکی مربوط به دانشگاه آزاد اسلامی اقدام کرده و از این طریق ثبت نام کنند. دانشجویان مقطع دکتری هیچگونه محدودیتی برای شرکت در این آزمون ندارند و می تواند چندین بار در این آزمون شرکت کنند. 

 چیدمان و بودجه بندی آزمون ای پی تی

 آزمون ای پی تی یا همان آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی دانشگاه آزاد اسلامی به سنجش میزان تسلط داوطلبان در سه مهارت لغت، گرامر و درک مطلب می پردازد. بودجه بندی سوالات این آزمون به شرح زیر است

  1. واژگان شامل 25 سوال تستی
  2. گرامر شامل 40 سوال تستی
  3. درک مطلب 35 سوال تستی(بخش اول درک مطلب متون شامل 20 سوال بخش دوم کلوز تست 15 سوال)

* البته بایستی در نظر داشت که این تقسیم بندی در آزمون کاملا نسبی است و ممکن است گاهاً تعداد سوالات یک قسمت از قسمت دیگر بیشتر باشد 

آزمون شامل 100سوال  و زمان پاسخگویی به آنها ۱۴۰ دقیقه می باشد. 

نمره قبولی آزمون ای پی تی

  نمره کل این آزمون 100 است و حداقل نمره برای شرکت در دفاع نهایی از پایان نامه ۵۰ و حداقل نمره مشروط برای شرکت در آزمون جامع دکتری۴۰ است ( همچین برای خانواده ایثارگران و دارای سهمیه، نمره مورد قبول 40 و نمره مشروط برای شرکت در آزمون جامع دکتری 32 است).

 منابع آزمون

منابع رسمی معرفی شده از سوی دانشگاه آزاد برای هر بخش آزمون به شرح زیر می باشد

 منابع بخش گرامر:

LONGMAN PREPEPARATION FOR TOEFL

 منابع بخش لغت:

BARRON’S ESSENTIAL WORDS FOR TOEFL

1100WORDS YOU NEED TO KNOW

504ESSENTIAL WORDS

 منابع بخش ریدینگ:

TOEFL READING FLASH

 دوره آموزشی آکادمی متد نو

 آشنایی با منابع آزمون ای پی تی اولین و مهمترین گام برای موفقیت و کسب نمره قبولی در این آزمون می باشد. اگرچه تهیه منابع مذکور و همچنین قبولی در آزمون ای پی تی کار دشواری نیست. با این وجود همیشه با داوطلبانی روبرو می شویم که با وجود مطالعه این منابع نتوانسته اند نمره قبولی در این آزمون را کسب کنند و پشت دیوار این آزمون گیر کردند و به دنبال بهترین مسیر و منابع برای عبور از این آزمون می باشند. تیم آموزشی آکادمی متد نو با تکیه بر دانش و تجربه و با بهره گیری از بهترین اساتید و مشاورین، بهترین و کوتاهترین مسیر برای قبولی در آزمون را با طراحی دوره ای منحصر به فرد در اختیار دانشجویان قرار داده اند.

 ویژگی های دوره ای پی تی آکادمی متد نو

  • آموزش واژگان تخصصی EPT به همراه مترادف ها و کالوکیشن های پرکاربرد واژگان و ترجمه فارسی آنها
  • آموزش تمامی نکات کلیدی گرامر
  • آموزش نکات و تکنیک های درک مطلب به زبان ساده
  • ارائه تست های طبقه بندی شده و تالیفی برای هر سه مهارت و بررسی و تحلیل آزمون های دوره های پیشین
  • برنامه ریزی روزانه براساس شرایط دانشجویان